Mój blog foto

Kalendarium

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kategorie

Archiwum

Nasza-Klasa.pl

Moje Linki

Powódź dociera w okolice mojej działki, ale…

25 maj 2010. Autor: zbistel

…ja już się jej nie boję, przynajmniej teraz. Dzisiaj byłem zobaczyć, co mi zagraża i stwierdziłem, że na razie nic. Owszem, wody jest dużo, ale wały są wysokie i woda przez nie się raczej nie przeleje. Gorzej może być z przemakaniem wałów, ale trzeba być dobrej myśli. Pomimo, iż moja działka leży około 150 metrów od śluzy w Przegalinie, mogę powiedzieć, że na dzień dzisiejszy jest bezpieczna. A dzień dzisiejszy to dzień przejścia fali powodziowej, najwyższej spodziewanej fali na Wiśle. Oby nie było gorzej.

Jeszcze dwa dni temu można było przejść się po tej ścieżce suchą nogą, dzisiaj jest zalana. Ale chyba już gorzej nie będzie.

Przegalinska śluza. Widać wyraźnie różnice poziomów wody. Niski poziom - Martwa Wisła,wysoki - Wisła właściwa. W razie draki można zawsze śluzę otworzyć i część wody popłynie do morza Wisłą Martwą. Podobno tajemniczy płot widoczny na zdjęciu po lewej stronie, ma powstrzymać nadmiar wody, jeśliby ta przelała się ze śluzy. A po drugie - kto zagwarantuje, że płot nie jest dziurawy?

Zalana przystań promowa w Swibnie .

Tu kończy się Gdańsk, tu zaczyna się powódź. Czy można w związku z tym powiedzieć, że w Gdańsku powodzi nie ma? To chyba nie byłaby prawda. Prawda?

Aktualny poziom wody na Wiśle w Świbnie - 6,7 metra.

Kategorie: Gdańsk, powszechne, przyroda |

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze są moderowane. Jeżeli Twój nie pojawi się od razu, nie wysyłaj go ponownie.