Mój blog foto

Kalendarium

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« cze    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kategorie

Archiwum

Nasza-Klasa.pl

Moje Linki

Zabawa karnawałowa w Stężycy.

14 lut 2012. Autor: zbistel

Tradycyjnie już (który to już raz z rzędu??? Aż trudno zliczyć) bawiliśmy się w karnawale na Kaszubach, tym razem w zajeździe JEJMOŚCINA w Stężycy. Było fajnie, było przyjemnie, wesoło, zimowo, ciepło i w ogóle bardzo miło. Była zabawa, był nocleg, było śniadanie, był kulig, były kiełbaski, było mroźno, przyjemnie i udanie. Człowiek chociaż przez chwilę zapomniał, że jest na emeryturze, bo ciągle to samo. A tu proszę, jaka odmiana, jaka fajna chwila zapomnienia, jaka zabawa. Zabawa  trwała do rana, potem, jak wspomniałem, inne atrakcje, do domu wróciliśmy dobrze po południu zadowoleni i uśmiechnięci. I znowu trzeba będzie czekać rok, do następnego karnawału, do następnej zabawy. Dobrze, że ten czas tak szybko leci, jakoś ten rok wytrzymamy.

A oto kilka zdjęć z najważniejszego wydarzenia na Kaszubach w tym roku.

To dopiero początek zabawy, atmosfera jeszcze ciężka, jesteśmy nierozgrzani…ale pracujemy nad tym.

Humory dopisują. Pamiątka karnawałowa z Bogusią.

Atmosfera, jak widać jest już nieco rozluźniona. A będzie jeszcze lepiej.

Było lepiej. A teraz przenosimy się od razu na poranne śniadanie. Ciężko było wstać, czas tak szybko leciał, ale jakoś daliśmy radę.

A tu już po śniadaniu, jesteśmy na kuligu, zaraz będą kiełbaski, bigos, coś ciepłego. Bo przecież jest zima, jest mróz. Wiadomo, w tych okolicach zimą przeważnie jest zima, latem lato. U nas w mieście różnie z tym bywa.

Gdy człowiek zmarznięty to zły. A jeszcze ciągle myśli o tym, że kończy się karnawał. To dlatego niektórzy z nas mają takie zatroskane miny. Ale to minie.

A Bogusia znalazła w Stężycy swoje korzenie…

…i swoje drzewo genealogiczne. Chciałbym, aby moje udokumentowane korzenie sięgały tak głęboko. Ale niestety. A Bogusia proszę, pojechała na zabawę i odnalazła swoich przodków.

Niestety, wszystko co dobre zawsze kończy się za prędko. Ale rok szybko zleci. Do zobaczenia.

Kategorie: Bez kategorii, pamięć, powszechne, przyroda, rozrywka, znajomi |

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze są moderowane. Jeżeli Twój nie pojawi się od razu, nie wysyłaj go ponownie.