Mój blog foto

Kalendarium

Marzec 2021
P W Ś C P S N
« cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kategorie

Archiwum

Nasza-Klasa.pl

Moje Linki

O mnie

10 maj 2009. Autor: maciekstel

Nazywam się Zbigniew Stelmach. Od 20 lat mieszkam w grodzie nad Motławą.

Jeśli chodzi o mój wiek – jeżeli przeżyję (daj Boże) jeszcze raz tyle lat co mam obecnie,   ędę bohaterem kronik towarzyskich jako jeden z najdłużej żyjących ludzi na Ziemi. Ale to jeszcze daleka przyszłość.

Co do teraźniejszości, od ponad 30 lat pracuję na kolei jako maszynista. Praca ta jest bardzo ciekawa i chwilami emocjonująca, tym niemniej jest to również praca bardzo odpowiedzialna i stresująca. Trzeba przyznać jej to na plus, że jest to również praca, która nie pozwala na nudę.

Mam żonę i trójkę dzieci – córkę i dwóch synów. Mam zięcia. Od września będę mężem babci, jako że córka właśnie spodziewa się potomstwa płci żeńskiej. Mam działkę, gdzie spędzamy z rodziną wolny czas. Mam psa. Mam koty, mam rybki. Mam rodzinę.

Wolny czas (a tego nigdy nie ma za wiele) spędzam czytając książki, “marnując go” przy komputerze, a przede wszystkim fotografując. Fotografuję nie tylko w wolnym czasie – jeśli mam możliwości robię zdjęcia również w pracy. Są miłośnicy kolei, którzy niejednokrotnie oddaliby pół życia za możliwość zrobienia ciekawego zdjęcia kolejowego. Ja do nich nie należę. Ale podziwiam ich za to. Podziwiam zresztą wszystkich ludzi, którzy mają swoje pasje, za które gotowi byliby oddać wszystko. Nie mam umiłowanych czy określonych tematów, które fotografuję. Staram się utrwalić to, co mi się w danej chwili podoba. Pracując na kolei tematy kolejowe siłą rzeczy narzucają się niejako same. Mam swoje archiwum fotograficzne właściwie z całego mojego życia (zdjęcia, negatywy, slajdy, ostatnio fotografia cyfrowa). Większość materiałów na tych stronach to ostatnie moje zdjęcia – zdjęcia cyfrowe. Wcześniejsze materiały mam zamiar zeskanować i przetworzyć w formę cyfrową, ale to jeszcze trochę potrwa.

Lubię podróże, lubię zwiedzać ciekawe miejsca, lubię wyprawy za miasto. Lubię spokój i ciszę. Z aparatem fotograficznym. A najbardziej lubię powrót z takich wypraw i oglądać to, co utrwaliłem w obiektywie. Uwielbiam lato, spędzam je najczęściej u rodziny na Roztoczu – przepięknej krainie leżącej w południowo – wschodniej Polsce. Stąd wywodzi się cała moja rodzina, tam mam najwięcej współziomków. Roztocze to wspaniałe okolice, piękna przyroda, przecudne widoki, krajobrazy, wspaniałe tereny, wspaniali ludzie. Jeśli dodamy do tego brak dużego przemysłu w tych okolicach – cóż więcej potrzeba do szczęścia? Chyba tylko aparatu fotograficznego i fotografa. Nie jestem artystą. Jestem rzemieślnikiem. Cały czas – mogę to śmiało powiedzieć - uczę się fotografować.

Zapraszam w wirtualną podróż po miejscach, w których byłem, które widziałem, które mi się podobały i uznałem za stosowne, aby je utrwalić.

Miłych wrażeń.

Gdańsk sierpień 2005

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze są moderowane. Jeżeli Twój nie pojawi się od razu, nie wysyłaj go ponownie.